Od vypracovania projektu až po realizáciu a údržbu

S našou konzultáciou sa môžete dozvedieť viac o tom, aké výhody môže mať solárna energia pre váš domov. Pre našich zákazníkov udržiavame proces čo najjednoduchší. Zabezpečíme všetko vrátane povolení, papierovania a potrebných kontrol. Počas konzultácie vám pomôžeme zistiť aký výnos by mohla mať fotovoltika práve pre Vás a Váš rodinný rozpočet.

Menšie účty. Ľahšia stopa. Pozrite sa na skvelé výhody solárnych panelov:

Menšie účty za energie

Vyrábaním vlastnej elektriny by ste mohli ročne ušetriť stovky € na účtoch za energiu.

Dotácia až vo výške 1500 €

Využite dotáciu z iniciatívy Zelená domácnostiam na inštaláciu nového fotovoltického systému priamo u nás.

Pomôžte našej planéte

Solárna energia je obnoviteľný zdroj, takže okrem pomoci pri riešení klimatických zmien znižuje aj znečistenie ovzdušia.

Jednoducho sa udržiava

Našťastie ich treba vyčistiť a skontrolovať len občas, aby zostali super výkonné.

Veda za fotovoltikou

Všetko je celkom jednoduché. Keď slnko svieti na solárny panel, fotovoltické články absorbujú jeho energiu.
Poznáte tie čierne štvorce, ktoré vidíte na solárnych paneloch? Sú to články. Každý z nich je vyrobený zo sendvičových vrstiev polovodičových (kremíkových) materiálov. Každá vrstva má iné elektronické vlastnosti, ktoré sa pri dopade fotónov zo slnečného svetla energizujú. Energia obsiahnutá vo fotónoch sa prenáša do elektrónov v polovodičových materiáloch a tieto elektróny dostávajú dostatok energie na to aby sa vedeli začať hýbať cez štruktúru polovodiča. Následne cestujú cez polovodič až do káblov ktoré ich vyvedú do meniča a zásuviek. Jeden panel má zvyčajne okolo 30 článkov. To, koľko elektrickej energie jeden fotovoltický panel vygeneruje, závisí od faktorov ako je sklon & nasmerovanie, objem priameho a odrazeného slnečného svetla a teplota. Bohužiaľ počasie neovplyvníme, ale vieme ako vyťažiť z každého panelu maximum.

Časté otázky o solárnych paneloch:

Koľko solárnych panelov je potrebných na prevádzku domu?

Na prevádzku celého domu budete potrebovať 12 až 24 solárnych panelov. Presné množstvo bude závisieť od toho, koľko elektriny spotrebujete, koľko slnečného svetla váš dom dostane – a koľko máte strešnej plochy.

Hrubý odhad je, že 1-izbový dom bude potrebovať 6 panelov a 2,1k Wh systém, 3-izbový dom bude potrebovať 10 panelov a 3,5 kWh systém – a 5-izbový dom bude potrebovať 14 panelov a 4,9 kWh systém .

Z čoho sú vyrobené solárne panely?

Solárne panely obsahujú približne 95 % silikónu (vrátane najbežnejších monokryštalických, polykryštalických a tenkovrstvových dizajnov). Tento polovodičový materiál je ideálny pre túto prácu, pretože je nákladovo efektívny, ľahko použiteľný a skutočne odolný.

Zvyšných 5 % zvyčajne tvorí antireflexná sklenená vrstva, kov, kabeláž a plastový/polymérový rám – na montáž panelov na strechu alebo ich pripevnenie k zemi.

Ako dlho vydržia solárne panely?

Veky! Solárne panely sú veľkou investíciou, takže je upokojujúce vedieť, že vydržia dlho. Väčšina vám dá dobrých 25 až 30 rokov energie. A s niektorými najnovšími modelmi môžete získať veľkorysých 40 až 50 rokov.

Výkon solárnych panelov v priebehu času mierne klesá, ale mnohé z nich majú záruky zaručujúce úroveň účinnosti nad 80 %.

Potrebujú solárne panely priame slnečné svetlo?

Nie nevyhnutne! Je prekvapujúce, že solárne panely vyrábajú energiu aj počas zamračených dní. Aj keď sneží alebo krupobitie, vaše solárne panely môžu stále vyrábať elektrinu, pokiaľ je tam trochu svetla. To znamená, že solárne panely budú fungovať najlepšie, keď bude najslnečnejšie.

Existujú spôsoby, ako zefektívniť vaše solárne panely. Ideálne by ste ich mali nainštalovať na strechu orientovanú na juh, kde zachytia najviac lúčov. (Neodporúčali by sme inštalovať solárne panely na strechu orientovanú na sever.) Najlepšie je inštalovať ich pod uhlom 30 až 40 stupňov.

Potrebujú solárne panely stavebné povolenie?

Stavebné povolenie na solárne panely potrebujete iba vtedy, ak je váš dom chránený alebo v chránenej oblasti. Ak je to tak, obráťte sa na miestny stavebný úrad zistite viac.

Solárne panely tiež podliehajú stavebným predpisom. Takže budete potrebovať certifikovaného inštalatéra, ktorého ho Vám poskytneme na vykonanie niektorých kontrol pred montážou panelov.

Zvyšujú solárne panely hodnotu domu?

Určite áno. Mohli by tiež zatraktívniť váš domov pre budúcich majiteľov domov, pretože ušetria náklady na energie.

Oplatia sa solárne panely?

Myslíme si, že solárne panely sú skutočne inteligentnou voľbou, ktorá by vám mala pomôcť naplniť vašu cestu k nulovému uhlíku. Sú dobrým spôsobom, ako ušetriť na účtoch za energiu – a sú oveľa lepšie aj pre planétu.

Ak si to môžete dovoliť a je to vhodné pre váš domov, solárna energia je solídna dlhodobá investícia.

Tu sú dôvody, prečo si myslíme, že solárne panely stoja za to:

  • Ušetrite peniaze na účtoch – výroba vlastnej energie znamená, že každý rok znížite stovky účtov za energiu.
  • Zarobte navyše € – predajte všetku prebytočnú energiu späť a budete pomáhať pri ekologizácii energetickej siete.
  • Bojujte so zmenou klímy a znečistením ovzdušia – solárne panely neprodukujú skleníkové plyny ani znečistenie ovzdušia. Hurá!
  • Získajte ochranu pred rastúcimi cenami energie – keďže veľkoobchodné náklady na fosílne palivá rastú, obnoviteľná energia je správna cesta.
  • Urobte dlhodobú investíciu – solárne panely môžu napájať váš domov po celé desaťročia.
  • Pridá na hodnote domu minimálne o 2 000 €.
  • Vychutnajte si jednoduchú údržbu – našťastie, solárne panely stačí občas vyčistiť, aby zostali super výkonné.
PONUKA NA MIERU

Indikatívna ponuka na mieru pre Vás

Máte záujem o indikatívnu cenovú ponuku na mieru? Vyplňte formulár s potrebnými informáciami, v krátkom čase vás budeme kontaktovať.

V prípade záujmu alebo otázok nás kontaktujte 

Kontaktné informácie:

OFFICE
Černyševského 48
851 01 Petržalka
8. podlažie
(Zvonček T-SOL)

T-SOL SK s.r.o.
Černyševského 48
851 01 Petržalka
Bratislava

Kontaktný formulár: